
28 mei 14.30 uur; Vredeskerk
Het meest gelezen boek van de Bijbel is ongetwijfeld het boek van de psalmen. Alle eeuwen door zijn deze psalmen gezongen en gebeden. Vooral gezongen, want de psalmen zijn niet alleen gedichten om te lezen of om te horen, het zijn vooral liederen om te zingen.
Dat de psalmen door de eeuwen heen stand houden, is niet verwonderlijk: de psalmen gaan over het meest menselijke van de mens. Ze gaan over onze verhouding tot God, tot onze medemens en tot onszelf.
Je zou kunnen zeggen dat de psalmen ons de werkelijkheid van alledag laten zien als een verhullend teken van Gods aanwezigheid. Alle menselijke ervaringen, gedachten en gevoelens komen aan het woord. Iedereen kan zijn eigen situatie in de psalmen herkennen, op een hoger niveau brengen en in verbanden leren zien. Juist omdat de psalmen grijpen naar het wezen van ons bestaan hier op aarde, zetten ze ons met beide benen op de grond.
Alle reden dus om eens wat dieper te duiken in deze betekenisvolle liederen. Onder leiding van de enthousiaste organisten Willeke Smits en Maarten Boonstra gaan we dat doen. Zij nemen ons deze middag mee op een reis. Een reis door de tijd en door de verschillende tradities, zowel roomskatholieke als protestantse.
Aan bod komen de Geneefse psalmen en hun ontstaan. Maar ook de Lutherse psalmen en de Engelse chants zullen klinken, evenals de Antwoordpsalmen. De bundel Psalmen anders uit 2022 mag natuurlijk niet ontbreken. Willeke Smits werkte als redactielid en componiste mee aan deze aanvulling op het Liedboek uit 2013.
En natuurlijk gaan we zingen, want daarvoor zijn de psalmen immers bedoeld!
De toegang is gratis, voor koffie en thee wordt gezorgd. Er is geen leeftijdsgrens, iedereen is welkom!
Namens de Stuurgroep Ouderen,
Jorine de Klerk; ouderenpastor
